Co się stało z cewkami NEL ?

Produkty ukraińskiej firmy NEL od czasu jej założenia w 2009 roku szybko wypracowały sobie solidną renomę wśród poszukiwaczy.

Duża popularność oraz zadowolenie użytkowników na rodzimym rynku naszego wschodniego sąsiada skłoniło firmę do rozszerzenia obszaru swojej działalności na tereny byłego bloku komunistycznego – od Rosji, po Europę środkowo-wschodnią. Z podobnym skutkiem; i tu zyskały dobre opinie nie tylko dzięki parametrom przewyższającym firmowe odpowiedniki, lecz także dzięki bardzo dobremu stosunkowi ceny do możliwości.

W ostatnim czasie, nie tylko w kraju nad Wisłą, coraz trudniej jednak dostać jakikolwiek model sygnowany trzyliterowym logo firmy Neoteric Electronics Labs, a informacji w sieci wyjaśniających ten stan rzeczy jak na lekarstwo. Przy okazji dodać należy, że na rynku pojawiły się produkty z tajemniczym napisem CORS, na które wielu patrzy z równoczesnym zaciekawieniem i podejrzliwością, cóż to za cewki. Czy to przypadek?

Otóż za wszystko odpowiedzialni są stratedzy marketingowi firmy Neoteric Electronics Labs (NEL), którzy postanowili stworzyć równoległą linię produktów, identyczną pod względem parametrów oraz jakości i wyruszyć na podbój nowych rynków świata. I tak oto postanowiono, iż produkty z logo „NEL” zawojują nowe dla firmy, pozostałe rynki świata, a na dotychczasowym europejsko-azjatyckim rynku firma sprzedawać będzie swoje produkty pod nazwą „CORS”. Dlaczego właśnie tak, nie odwrotnie?

Trudno odczytać myśli strategów, lecz pokusić się można o przypuszczenie, iż licząc na dobre imię, jakie firma wypracowała sobie na starym kontynencie, wieść o rebrandingu szybko rozniesie się wśród rzeszy „lokalnych” poszukiwaczy i ze spokojnymi głowami przyjmą fakt, iż mają do czynienia z tymi samymi dobrymi, sprawdzonymi sondami, a dostępność informacji o dotychczasowych produktach NEL będzie niejako wspierała kampanię sprzedaży na świecie.

Cewka Cors Labs

Ta oto tajemnica powoli rozszerza się pocztą pantoflową, tudzież znaleźć można wzmianki na obcojęzycznych stronach producenta i poświęconych tematyce, dla nas jednak najistotniejszy jest fakt, iż są to identyczne pod względem jakości, projektu i konstrukcji urządzenia. W końcu pochodzą z tej samej linii produkcyjnej tego samego producenta.
Ale zaraz, zaraz – gdzieś musi być haczyk, ktoś może zapytać. Owszem – jest. W niektórych przypadkach wnikliwy obserwator może dostrzec drobne różnice kosmetyczne w postaci np: kształtu osłony cewki, zakończeń odlewów lub wypełnieniu/ażurowej konstrukcji ramienia wspierającego. Różnice iście kosmetyczne, nie mające wpływu na funkcjonalność.

Ach! I jeszcze jedno – po roszadach zafundowanych nam przez Neoteric Electronics Labs trzeba będzie nauczyć się nowych nazw spod znaku CORS-Labs. Dla ułatwienia, jako jedni z pierwszych w sieci, prezentujemy Państwu w przejrzystej graficznej postaci zestawienie nowej rodziny cewek CORS i ich dotychczasowych odpowiedników NEL.

Polecane Artykuły